NORWESKA DOLINA

Nieskalana przyroda, piękne plenery, majestatyczne góry i wyjątkowa, inspirująca atmosfera - oto powody, dla których warto odzwiedzić nasze wyjątkowe apartamenty w Szklarskiej Porębie.

Norweska Dolina to kompleks dziewięciu ekskluzywnych willi zlokalizowanych w Szklarskiej Porębie ok 1500 m od centrum miasta, w których oferujemy Państwu luksusowe apartamenty do wynajęcia.

Każda z willi Norweskiej Doliny ma swój unikalny charakter i wyjątkowe akcenty. Oprócz charakterystycznych nazw: HEDDAL, HEGGE, OYE, URNES, TORPO, KVERNES, wyjątkowość willi podkreślają zaprojektowane w stylu tradycyjnej architektury norweskiej wnetrza budynków. Apartamenty Norweskiej Doliny zostały zaprojektowane z myślą o gościach ceniących sobie zarówno piękne wnętrza jak i ich funkcjonalność. Różnorodność w wyborze apartamentów, zarówno w kwestii wystroju jak i wielkości, pozwala na dopasowanie do potrzeb każdego z naszych gości.

Wszystkie wille posiadają podziemne garaże i windy (poza willą HEDDAL).

INSPIRACJE

Dolina Siedmiu Domów - kraina relaksu i spokoju

Szklarska Poręba, dawniej prężny ośrodek hutnistwa szkła, dziś, dzięki cudownemu umiejscowieniu i pracy lokalnej społeczności, jest wspaniałym ośrodkiem turystycznym.

Pod koniec XIX wieku, za sprawą dwóch pisarzy, braci Gerharta i Carla Hauptmannów, do Szklarskiej Poręby zaczęli ściągać inni ludzie kultury. Ludzie środowisk twórczych, zmęczeni wielkomiejskim gwarem, szukali spokoju, a także natchnienia na łonie natury. Szklarska Poręba należała do najbardziej znanych kolonii artystów w Europie. Nazwa doliny została nadana na cześć siedmiu najciekawszych domów stworzonych przez wybitne postacie z tamtych czasów. Nawiązując do tej historii, każda z naszych willi ma swój indywidualny charakter a ich otoczenie zostało ozdobione oryginalnymi elementami, typowymi dla tradycji tego regionu.

Architektura norweska

Logika rozwiązań, prostota formy, najwyższa jakość materiałów i harmonia ze środowiskiem to idee, które przyświecały pracom nad obiektami Norweskiej Doliny. 

Cechy charakterystyczne dla tradycyjnej architektury norweskiej wzbogaciliśmy dodatkowo o rozwiązania ekologiczne i energooszczędne, aby w pełni realizować koncepcję przenikania się natury i architektury. Budynki niczym rośliny połączone są z ziemią, która stanowi ich naturalną podwalinę.

Norweski krajobraz - góry, woda, drewno, kamień - tak bardzo podobny do naszych Karkonoszy, także znalazł swoje odzwierciedlenie w naszym projekcie. Zastosowane rozwiązania, jak chociażby przepływający przez klatkę schodową jednej z willi strumień górski z otwartym dostępem do lustra wody, przesądzają o niepowtarzalnej atmosferze Norweskiej Doliny.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o najnowszych wydarzeniach w naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij