A ZIMĄ - SZKOŁA PADAŚNIEG

PADAŚNIEG to szkoła narciarsko-snowboardowa ma ponad 30 certyfikowanych instruktorów narciarstwa i snowboardu, z których każdy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Wśród nich grupa, która prowadzi zajęcia z najmłodszymi – są to instruktorzy, którzy mają wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi.

Jako jedyna szkoła narciarska i snowboardowa w Szklarskiej Porębie współpracuje ze Ski Areną „Szrenica”. Ski Arena to jeden z największych ośrodków narciarskich w Karkonoszach. Znajduje się tu najdłuższy wyciąg narciarski w Polsce „Karkonosz Express”, a odchodząca od niego nartostrada Lolobrygida ma aż 4400 metrów. Łącznie na narciarzy i snowboardzistów dostępnych jest aż 12 km tras.

Instruktorzy prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe o różnym poziomie zaawansowania, a dla Gości Norweskiej Doliny mają specjalny cennik.

Na stoku należy szukać zielonych kurtek!

A ZIMĄ - FISCHER JAKUSZYCE

WYPOŻYCZALNIA, SERWIS

Fischer Jakuszyce to wyjątkowa wypożyczalnia sprzętu do narciarstwa biegowego, prowadzona przez pasjonatów biegówek. Wypożyczalnia dysponuje ponad 200 kompletami do narciarstwa biegowego firmy Fischer, w tym sprzęt dla najmłodszych oraz przyczepki dla dzieci. Na miejscu działa też profesjonalny serwis nart biegowych.


SZKOLENIA

Szkoła FischerNordic w Jakuszycach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do stawiania pierwszych kroków na biegówkach pod okiem profesjonalnych instruktorów biegów narciarskich.

Instruktorzy nauczą nie tylko biegać na nartach, ale pokażą również jak prawidłowo serwisować i dobierać sprzęt. Pomogą w osiągnięciu założonych celów i przygotowaniach do zawodów, poprzez indywidualnie dobrane plany treningowe.

Wypożyczalnia Fischer Jakuszyce dla Gości Nowerskiej Doliny, przygotowała cennik specjalny na naukę i wypożyczenie sprzętu do narciarstwa biegowego.

Więcej na http://biegowkijakuszyce.pl/

A ZIMĄ - RAFA-SPORT WYPOŻYCZALNIA I SERWIS

Wypożyczalnia i Ski Service mieści się 50m od dolnej stacji wyciągów krzesełkowych na Szrenicę, przy zespole parkingów miejskich.
 

Dla gośći Norweskiej Doliny 10 % rabatu na wypożyczenie sprzętu narciarskiego i serwis

HUTA JULIA W PIECHOWICACH

Huta Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach.

Zabytkowa fabryka szkła umożliwia obejrzenie procesu produkcji szkła, a także uczestnictwo w warsztatach z zakresu sztuki szklarskiej.

Hutę Julia można zwiedzać codziennie.
W tygodniu w godzinach 9:30 do 18:00, w weekendy do 17:00


Zwiedzanie obejmuje:

  • opiekę przewodnika
  • wstęp historyczny
  • prezentację pieca hutniczego i formowania gorącego szkła
  • pokaz tradycyjnego, ręcznego zdobienia szkła kryształowego (od poniedziałku do soboty)
  • prezentację zabytkowych maszyn hutniczych.

Mini Huta - dzieci w wieku od 4 lat mogą uczestniczyć w specjalnych warsztatach, gdzie na miniaturowych urządzeniach poznają cały proces produkcji szkła kryształowego. Zamieniają się w hutników i zdobników pod opieką animatora. Każdy maluch na koniec kursu otrzymuje Dyplom Młodego Hutnika. Nie ma górnej granicy wieku uczestnika warsztatów, jednak najlepiej bawią się tam dzieci do 12 lat.
W warsztatach może uczestniczyć jednocześnie 15 dzieci z opiekunami.

Goście Norweskiej Doliny bilety na zwiedzanie i warsztaty w Hucie "Julia" mogą kupić w recepcji willi Rodven.

DINOPARK

Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Tropem dinozaurów można przejść przez 500 mln lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Sceneria pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością pozwoli poczuć klimat sprzed milionów lat.

Dzieci mogą korzystać z placów zabaw, piaskownic, parku linowego, dmuchawców, poznać tajemnicze życie Indian w wiosce indiańskiej lub zabawić się w poszukiwaczy złota albo paleontologów.

Newsletter
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj informacje o najnowszych wydarzeniach w naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij